prihláseniekošíkkontaktdopravné
Chovateľské potreby a krmivá pre hlodavceChovateľské potreby a krmivá pre psovChovateľské potreby a krmivá pre mačkyChovateľské potreby a krmivá pre rybičkyChovateľské potreby a krmivá pre vtákyChovateľské potreby a krmivá pre teraristiku
Hlodavce doma
Pes doma
Mačka doma
Rybičky doma
Vtáky doma
Teraristika doma

Osmák degu pozýva k stolu

Na osmákov jedálenský stôl rozhodne nepatrí tučná a sladká strava. Semená s veľkým obsahom tuku (slnečnica, oriešky) spôsobujú obezitu a následné iné zdravotné problémy a k cukrovke sú tieto zvieratka náchylné, preto by sa mali preventívne stravovať výhradne diétne.

Hlavné zložky osmákovho jedálnička tvorí seno a špeciálne krmivo pre osmákov. Seno by malo byť neprašné, každý deň v senníku čerstvé, s veľkým obsahom bylín. Krmivo pre osmáka možno nahradiť krmivom pre činčily, len je potrebné ho obohatiť bylinnou zmesou.

deguĎalšou položkou v osmákovom menu sú rastlinky. Zbierať im môžete trávy, púpavy, skorocel, štiav, hviezdica, ďatelina a iné jedlé, hodí sa pre ne aj mačacia tráva, tu je možné zakúpiť v záhradníctvach. Nepohrdnú ani listami záhradného bambusu, kôrou, lístím, púčikmi  a kvety z čerstvo odtrhnutých vetvičiek vŕb a ovocných stromov, vhodný je i maliník, ostružina atď.         Z izbových rastlín sú jedlé zelenec chocholatý, šachor a podeňka. Môžete im ponúknuť aj čerstvé kuchynské bylinky, dobre sa pestujú na okennom parapete a sú tak stále k dispozícii.

Čerstvá zelenina je pre nich pochúťkou a tiež zdrojom vitamínov a tekutín. Mrkva, listový šalát, brokolica, šalátová uhorka a iná chrumkavá zelenina by v osmákovom jedálničku nemali chýbať. Ak nemáte pre osmáka hotové zmesi, doplňte jedálniček o obilniny (pšenica, ovos, kukurica).

V napájačke by nemala chýbať čerstvá voda, hoci osmáci pijú málo, pretože sú schopní si z potravy získať pre svoje telo dostatok  tekutín. Zvýšený záujem o pitnú vodu môže signalizovať ochorenie cukrovkou.

Doporučujeme

Skladom

Avicentra Osmák degu deluxe 500g

Výberové krmivo pre osmák s množstvom zeleniny, s vysokým podielom vlákniny a nízkym obsahom cukrov a tukov
sklad. do 62ks
1,54 €
 ks
Skladom

Versele-Laga Nature Degu 700g

Kompletná kŕmna zmes pre osmáky degu, bohatá na vlákninu
sklad. do 5ks
4,27 €
 ks
Skladom

Nutrin Nature činčila & degu 750g

Kompletné krmivo pre činčily a osmáky degu
sklad. do 15ks
2,90 €
 ks
Skladom

Tropifit Degu 400g

Kompletné krmivo pre osmáky
sklad. do 22ks
2,45 €
 ks
Skladom

Avicentra činčila & osmak Nature 850g

Prírodné krmivo s bylinkami pre činčily a osmáky
sklad. do 46ks
2,46 €
 ks
Skladom

Nutrin Complete Činčila & Osmák 400g

Kompletné extrudované krmivo pre činčily a osmáky
sklad. do 16ks
2,15 €
 ks
Skladom

Darwin's NEW Činčila & osmák special 500g

Kompletné krmivo pre činčily a osmáky so zvýšeným obsahom vitamínov
sklad. do 22ks
1,20 €
 ks
Skladom

Darwin's NEW Činčila & osmák happy mix 500g

Kompletné krmivo pre činčily a osmáky s EXTRA zvýšeným obsahom vitamínov
sklad. do 19ks
1,91 €
 ks
Chovateľské potreby a krmivá pre hlodavceChovateľské potreby a krmivá pre psovChovateľské potreby a krmivá pre mačkyChovateľské potreby a krmivá pre rybičkyChovateľské potreby a krmivá pre vtákyChovateľské potreby a krmivá pre teraristiku
""