prihláseniekošíkkontaktdopravné
Chovateľské potreby a krmivá pre hlodavceChovateľské potreby a krmivá pre psovChovateľské potreby a krmivá pre mačkyChovateľské potreby a krmivá pre rybičkyChovateľské potreby a krmivá pre vtákyChovateľské potreby a krmivá pre teraristiku
Hlodavce doma
Pes doma
Mačka doma
Rybičky doma
Vtáky doma
Teraristika doma

Burunduk býva

Burunduk pásikavý môže byť chovaný ako vnútri, tak vonku. Pre pobyt  vnútri je vhodná klietka alebo terárium v dostatočných rozmeroch, aby zvieratko malo dosť priestoru pre šplhanie a skákanie. Všeobecne platí, že pri výške 1,5 m musí mať burunduk minimálnu plochu 0,5 m2. Vonkajšia voliéra s betónovým dnom, aby sa burunduk nepodhrabal, a mrazuvzdornou búdkou sa odporúča v minimálnych rozmeroch 80x80x200cm.

burunduk vyhlíží

Aby zvieratko netrpelo poruchami správania zo stiesnených priestorov, obydlie vyplňte vetvami i  kôrou, kamene, pne, drevenými poličkami, hamakmi, rebríkmi, rúrkami nahrádzajúce nory a inými pomôckami k preliezaniu a šplhaniu. Majte na pamäti, že všetko sa bude snažiť burunduk ohlodávať, preto by drevo nemalo byť chemicky ošetrené.

Dno ubikácie pokryte stelivom pre drobné hlodavce, popr. zmiešané s jemnou kukuričnou drťou. Je možné použiť aj piliny, rašelinu, hlinu bez pesticídov alebo riečny piesok, burunduk sa v takej podstielke môže zahrabávať.

Na spanie kúpte zvieratku drevený domček o rozmeroch min. 14x17x25cm s okrúhlym asi 6cm vchodom. Umiestnite ju čo najvyššie, burunduk si tak bývanie neznečistí zvyškami jedla. Sám si ich tiež vystelie, poskytnite mu seno, handričky alebo iný materiál na vystlanie.

burunduk nasloucháMisku na kŕmenie budete potrebovať skôr kameninovou alebo keramicku, aby ju zvieratko neprevrhlo. Ešte lepšie je závesná plastová alebo kovová. Taktiež pitnú vodu podávajte skôr v napájačke pre hlodavce alebo v pitkách pre vtáky. Záleží na jednotlivom zvieratku, na čo je zvyknuté a čo uprednostní.

Vo vonkajšej voliére nesmie chýbať časť, ktorá je chránená pred dažďom, snehom a prudkým vetrom. Dno by malo byť upravené tak, aby sa mohli na prezimovanie zahrabať do vyhrabaných podzemných tunelov, je to ich prirodzené správanie. Zrejme teda nevyužijú domček na spanie.

Chovateľské potreby a krmivá pre hlodavceChovateľské potreby a krmivá pre psovChovateľské potreby a krmivá pre mačkyChovateľské potreby a krmivá pre rybičkyChovateľské potreby a krmivá pre vtákyChovateľské potreby a krmivá pre teraristiku
""